Helyzetjelentés a háló alól 1.

Lement két-két forduló a teremben és a homokon is, ami a röplabdát illeti. A Föld forog tovább természetesen, de váratlan eredmények születtek. Lássuk hogyan állunk most.

A férfi strandröpi legkevésbé várt eredménye - számomra legalábbis - a Gibb/Rosenthal (USA) páros veresége a Fijalek/Prudel (POL) kettőstől. Gibbék négy éve holtversenyben a 7. helyen végeztek, miután egy brazil párostól szenvedek vereséget szoros küzdelemben. Jelenleg csoport-harmadikként várják a befejező kőrt a csoportban, így nincs veszve semmi azért. Ha hozzák a harmadik meccsüket Samolovis/Sorokins páros ellen, akkor akár csoport másodikok is lehetnek. A bökkenő csupán annyi, hogy a lett páros eddig mindkét meccsét nyerte és a lengyelek könnyebb ellenféllel küzdenek a zárófordulóban, így Gibbék sorsa nem a saját kezükben van. De harmadikként is ott lehetnek a tizenhatos táblán, csak némi szerencse kell hozzá, majd egy győzelem a Lucky Looser meccsen.

A nőknél úgy áll a helyzet, hogy a világranglista vezető és világbajnok brazil Franca/Silva (vagy inkább Larissa/Juliana) páros játszmaveszteség nélkül vezeti csoportját, hasonlóan a ranglista harmadik, címvédő amerikai May-Treanor/Walsh pároshoz. A kakukktojás a kínai Zhang/Xue kettős, akik Vasina/Vozakova duó ellen 2:1-es vereséget szenvedtek. Az oroszok a világranglista 30. helye környékén tanyáznak.Majd nyerték a második meccsüket egy svájci kettős ellen, szintén 2:1 arányban. Viszont itt Vasináék kikaptak a görögöktől, így mindenki 3 ponttal várja a zárófordulót.

Érdekesség egyébként maga a helyszín is. London belvárosában állították fel a mobil pályát. A sportágot nem nagyon ismerő britek nagyon megkedvelték a mérkőzéseket. Hatalmas az érdeklődés az összecsapások iránt. A kerékpár után ez lett a legnépszerűbb a szigetországban. Talán nem is véletlen, hogy a miniszterelnöki rezidenciáról rálátni a pályára. Ami egyébként nem más, mint a Lovastestőrségi Dísztér, és jelen állapotában 15.000 néző befogadására alkalmas.