Imre Géza búcsúzott

A negyedik vívónk, a párbajtőröző Imre Géza búcsúzott a legjobb 16 között. Marokkói ellenfelét még bravúrosan, rutinosan verte meg. A következő asszóján viszont nagyon meglepte a norvég Piasecki.

Már az első harmadban tus tust követett a norvégnál, amit csak együttes találattal tudta "jutalmazni" Imre, ami persze nagyon jó volt ellenfelének, hiszen a 15. találat felé haladt az eredmény.
Vívónk többször nem érezte jól fegyverét, először a bíróval nézette meg, aki nem talált hibát, ezután azonban fegyvercserére kényszerült a magyar.

Ez sem segített, s Piasecki folytatta menetét és könyörtelenül lecsapott Imre Gézára, aki felocsúdni sem tudott egyik-másik találat után, már is jött a következő.

A végeredmény 15:7 lett, amely jól mutatja a norvég fölényét. Így búcsúzott az olimpiától az utolsó vívónk.